OPOWIEŚĆ NUMER 4 „Zrobicie mi tu burdel”

Spacer po Amsterdamie dzielnica Czerwonych Latarni

CIĘŻKO PISAĆ O PORAŻKACH … w podnajmowaniu mieszkań, bo jednak pokazuje, że mi też nie wychodziło, ale wierzę, że są to dla Was wartościowe opowieści, z których można czerpać dobre wnioski.

Prawdziwa droga do pozyskania mieszkań będzie prowadziła przez PORAŻKI i SUKCESY chce żebyście poznali obie strony.

✅1.Jak mieszkanie zostało znalezione?

Mieszkanie zostało znalezione przeglądając internet jako standardowe ogłoszenie wynajmu. Duże 72m2, ze słabo zrobionych zdjęć można było się doliczyć, że ma 3 pokoje z potencjałem na zrobienie 5 pokoi.

✅2.Pierwsza wizyta w mieszkaniu? Na co zwróciłem uwagę?

Umówiłem się na oglądanie, monitorując rynek najmu na bieżąco, byłem pierwszym oglądającym.

Po wejściu do mieszkania zobaczyłem, że jest jeden pokój jednoosobowy, drugi duży pokój, który moglibyśmy podzielić go na dwa mniejsze. Atutem i zaskoczeniem okazało się, że są 2 duże łazienki, jedna z wanną i umywalką, druga z wc i umywalką. Dodatkowo był jeszcze jeden duży pokój, ale bez możliwości podziału i kuchnia. Największym atutem dla mnie było ogromny przedpokój na środku mieszkania, który spełniałby rolę sporej jadalni, po tym jak byśmy przenieśli do niego kuchnie.

W ten sposób z 3 pokoi i 2 łazienek, powstało by 5 pokoi i 2 łazienki.

✅3.Typ właściciela

Mieszkanie pokazała mi siostra właściciela. Właściciel był nieosiągalny w tym momencie. Po obejrzeniu mieszkania, nawiązując krótką rozmowę z siostrą właściciela, wyjaśniłem czym się zajmuje razem z Kasią. Siostrze bardzo się spodobała nasza usługa, ponieważ ona by miała problem z głowy i nie musiałaby się zajmować tym mieszkaniem pod nieobecność brata. W trakcie rozmowy zadzwoniła do niego i przekazała mi telefon. Właścicielowi również spodobała się nasza usługa, nie przedłużając ustaliliśmy, że trzeba spotkać się osobiście jak właściciel przyjedzie.

✅4.Rozmowa z właścicielem.

Z początku rozmowa z właścicielem była bardzo sympatyczna i konkretna. Bez problemu rozumiał nasz biznes, dogadaliśmy się finansowo, została tylko kwestia umowy. Właściciel otrzymał od nas umowę i powiedział, że chce na wszelki wypadek dać ją dla swojego prawnika. Nie ma z tym problemu, przekazaliśmy umowę w formie mailowej do prawnika i … Wszystko było by okej, gdyby nie czas, który zaczął grać na naszą niekorzyść.

Prawnik zapoznał się z umową dopiero po 2 tygodniach. Miał drobne uwagi, które wspólnie omówiliśmy i wyjaśniliśmy ich zasadność. Strona prawna i umowy została zaakceptowana.

Od momentu zaakceptowania umowy ustaliliśmy termin podpisania umowy, który znowu najszybciej był ze strony właściciela za ponad tydzień.

Niestety dzień przed podpisaniem umowy właściciel przestał odbierać od nas telefon. Nie wiedząc co się dzieje pozostało nam cierpliwie czekać na kontakt. Zadzwoniłem do siostry właściciela, żeby zapytać czy wszystko okej. Ona nic nie wiedziała, ale powiedziała dla brata żeby do nas pilnie zadzwonił.

W dzień podpisania umowy właściciel do nas zadzwonił i powiedział, że jednak on nie zgadza się na naszą usługę podnajmu. Z początku nie chciał powiedzieć dlaczego, ale pod koniec rozmowy, mówiąc że i tak już Pan nie chce to tak z czystej ciekawości niech powie.

Okazało się, że jego znajomy ma mieszkanie w Gdańsku i też oddał mieszkanie komuś w podnajem i w tym mieszkaniu ktoś naprawdę zrobił burdel, że on nie chce żeby jacyś dziwni goście przychodzili do jego mieszkania i sąsiedzi mieli z nimi problemy.

Niestety nie udało nam się przekonać, że my jednak wynajmujemy dla młodych osób pracujących i studiujących.

Do dalszych kroków tym razem nie doszło.

✅5.Wyzwania do pokonania

✅6.Koszty remontu

✅7.Czas realizacji

✅8.Problemy po drodze

✅9.Czas wynajęcia pokoi

✅10.Problemy po wynajęciu

✅11.Zysk czas zwrotu

ZDOBYTE DOŚWIADCZENIE, CZYLI JAK SPRAWIĆ BY ODMOWY PRACOWAŁY NA NASZĄ KORZYŚĆ:

✅1.Jak najszybciej trzeba dążyć do spotkania z właścicielem fizycznie. Wtedy możemy łatwiej wzbudzić zaufanie wytłumaczyć czym się zajmujemy.

✅2.Konkretnie przedstawiać usługę podnajmu, czym się zajmujemy, komu będziemy wynajmować, jak zabezpieczamy nasz biznes i w jaki sposób dajemy bezpieczeństwo dla właściciela. Bez strachu przekazywać umowę podnajmu dla prawników, każdy zapis można omówić i podejść elastycznie do każdego właściciela.

✅3.Starać się jak najszybciej doprowadzić do momentu podpisania umowy. Ponieważ rady, historie i doświadczenia, znajomych, rodziny, osób w pracy czy w weekend przy piwku wpływają niestety najczęściej na naszą niekorzyść. Znajomi i rodzina z zasady raczej odradza usługę podnajmu niż do niej zachęca, z przyczyn takich, że nie rozumieją tej usługi myląc ja z agencją nieruchomości lub historiami w telewizji związanymi z wynajmem mieszkania.