OPOWIEŚĆ NUMER 2 “Jak wygrać z przegranej rozmowy?”

✅1.Jak mieszkanie zostało znalezione?

Ogłoszenie pojawiło się na stronie olx, 60m2, 3 pokoje, 3 piętro w wieżowcu, topowa lokalizacja, w bloku obok zrobiłem wcześniej takie mieszkanie więc już wiedziałem jak ta okolica się wynajmuje, ile kosztuje remont. Zadzwoniłem i umówiłem się na obejrzenie mieszkania.

✅2.Pierwsza wizyta w mieszkaniu? Na co zwróciłem uwagę?

Właścicielka chętnie oprowadziła po mieszkaniu. Opowiedziała o tym komu wynajmowała, jakie ma oczekiwania finansowe itp. Stan mieszkania był słaby. Stara łazienka, stara kuchnia, w pokojach ciężkie stare meble, które spotykam u swojej babci.

✅3.Typ właściciela.

Po obejrzeniu mieszkania i rozmowie jakie właścicielka ma oczekiwania, przedstawiłem usługę podnajmu i czym się zajmuje. Pani zadawała bardzo dużo pytań, na wszystkie otrzymała odpowiedz i umówiliśmy się, że podeśle jej umowę podnajmu, ona się z nią zapozna i skontaktujemy się by omówić umowę i wtedy będziemy myśleć o kolejnych krokach.

✅4.Rozmowa z właścicielem

Kolejna rozmowa, odbyła się telefonicznie, Pani bardzo rzetelnie przestudiowała umowę, kolejny raz zadawała bardzo dużo pytań, tylko już nie pytań, które mogą dążyć do podpisania umowy, tylko pytania oskarżenia w rodzaju, że tak nie może być, że ona się na to nie zgadza, że co ja sobie wyobrażam, nasłuchałem się przez kilka minut, jaki to ja nie jestem : )

✅5.Wyzwania do pokonania

Wyzwaniem było przekonanie właścicielki i odbijanie się od jej ogromnej ilości pytań oskarżających. Jednak im dłużej starałem się wszystko wyjaśnić tym Pani znajdowała kolejną dziurę w całym. Wyzwaniem były stare meble, które musiały koniecznie zostać w mieszkaniu, nie można ich przewieźć, przetrzymać na czas podnajmu w garażu, ani wyrzucić, MUSZĄ zostać w mieszkaniu, następnie Pani nie wyobrażała sobie jak można podzielić salon 25m2 na dwa pokoje ścianką działową.

Finalnie, nasza rozmowa skończyła się na życzeniu dla Pani żeby szczęśliwie wynajęła samodzielnie mieszkanie i jeśli będzie miała potrzebę skorzystania z naszych usług to skontaktowania się z nami. Mieszkanie było jeszcze do wynajęcia przez 1,5 miesiąca i znikło z ogłoszeń. Rok później mieszkanie zostało znowu wystawione w takim samym standardzie jakim było, a Pani nie odbierała już od nas telefonu.

Kolejne kroki nie zostały uruchomione 🙂

✅6.Koszty remontu

✅7.Czas realizacji

✅8.Problemy po drodze

✅9.Czas wynajęcia pokoi

✅10.Problemy po wynajęciu

✅11.Zysk czas zwrotu

ZDOBYTE DOŚWIADCZENIE, CZYLI JAK SPRAWIĆ BY ODMOWY PRACOWAŁY NA NASZĄ KORZYŚĆ:

✅1.Pozwolić właścicielowi zadać każde pytanie i rzetelnie na nie odpowiadać

✅2.Po pierwszym podnajętym mieszkaniu jest już możliwość budowania autorytetu przez pokazanie zrealizowanego mieszkania, poprzez zdjęcia, film lub fizycznie pokazanie mieszkania. Także pierwsze mieszkanie może przynosić trochę mniej zysku, dłużej się zwracać, ale już masz własne doświadczenie, jesteś pewniejszy w rozmowie i masz możliwość budowania autorytetu wśród kolejnych właścicieli.

✅3.Właścicielka zadawała tak duża ilość pytań, że zaowocowało to pewniejszą rozmową z kolejnymi właścicielami, ponieważ znałem odpowiedzi na pytania i wątpliwości dzięki czemu mogłem kompetentniej i pewniej rozmawiać z kolejnymi właścicielami.

✅4.Są właściciele kompletnie nie gotowi mentalnie by oddać mieszkanie w podnajem, blokują ich sentymenty do mieszkań, do wyposażenia, strach przed stratą „kontroli” nad mieszkaniem. Był to rodzaj właściciela, który nie spełniam podstawowych warunków osoby, która mogłaby oddać mieszkanie w podnajem – uważała, że samo to robi doskonale i nie potrzebuje niczyjej pomocy.